Олександра Пушнова
Технічний директор ZV'YAZANI

Про українське килимарство має знати весь світ

Коли ви чуєте слово "килим", що виникає у вас в уяві? Скоріш за все, важко втриматись і не згадати "радянський спадок" на стіні. Що викарбовує ваша уява, коли вам кажуть про українське килимове ткацтво? Очевидно - гуцульский килимок, побачений десь в Карпатах.

Але мені, як майстру та людині, яка обрала професію ткалі, яка вивчала мистецтво українського ткацтва, завжди згадується величезний спадок та традиція. Адже ми з вами сидимо на багатстві вибору кольору, узорів, поєднання тематик, які не схожі на жодне інше килимарство в світі. Українська традиція ткацтва крокувала нарівні з вишивкою та писанкарством. Проте, все, що ми маємо зараз - величезні колекції українських килимів, заховані в музейних фондах, та одиничні вироби на місцевих ярмарках.

Я можу розпвісти вам про неймовірний світ дивовиж. В ньому і засніжені гори, і зелені поля, казкові тварини, і диво птахи, і квіти. А ще - чудернацькі узори багатої уяви наших пращурів. Про дерева життя, що проростають квітучими гілками. Небо, яке проливається теплим дощем. Адже яка багата наша природа, така і семантика українського килима. І дуже хочеться показати це якомога більшій аудиторії.
килим ZV'YAZANI килим ZV'YAZANI килим ZV'YAZANI
ZV'YAZANI – це проект, який допоможе мені в цьому, адже про персидські, турецькі, індійські, французькі килими знає весь світ, а про нас, на жаль, ні.

Як технічний директор я піклуюсь саме про якість і автентичність нашого виробництва. Ми прагнемо "зв'язатися" теплотою вовняної ниточки з історією кожного, хто захоче зазирнути в наш килимовий світ дивовиж. І звісно, показати світу, що цілком спроможні конкурувати на міжнародних ринках, дивувати та вражати іноземного покупця, розповідати про нашу країну та об'єднувати людей любов'ю до мистецтва ручної роботи.
Made on
Tilda